Sitemize eklemek istediğiniz program veya makale varsa üstteki butona tıklayınız.

Kayan Menü Nettetek
YouTube'da Para Kazanmak için 14 Fikir Nettetek.Net

YouTube’da Para Kazanmak için 14 Fikir

Eklenme: Eylül 24th, 2017
Ekleyen: SalihSari
YouTube’da Para Kazanmak için 14 Fikir
Oy ver

Çevrimiçi para kazanmak ister misiniz? Bir YouTube kullanıcısı olmanız iyi bir seçim olabilir.

YouTube'da Para Kazanmak için 14 Fikir Nettetek.NetYouTube bir ayda bir milyardan fazla benzersiz kullanıcıya kavuşuyor: bu çok büyük bir kitle. Pek çok kişi şu anda para kazanmaktadır: İş Ortağı Programında bir milyon oluşturucuya sahiptir. Her 1.000 gösterimle yaklaşık 2-4 $ kazanç elde edebileceksiniz. Bu pek görünmeyebilir, ancak her biri 5.000 görüntüleme ile 100 video çekmeyi düşünürseniz, bu zaten 1.000 – 2.000 dolar olur. Bu iyi miktarda para.

Ancak bundan böyle kolay olmayabilir. İş Ortağı programına bir kural uygulandı. Oluşturucular, topluluktaki kötü oyuncuları ortadan kaldırmak için kendi kanalında 10.000 kez yaşam boyu görüntüleyenlere ulaşana kadar para kazanma özelliğini açamazlar. Bu, YouTube’dan hayat boyu kazanmak isteyen içerik oluşturucular için geliştirilmiş bir eşiktir.

Bir videoda milyonlarca görüntülemeye sahip olmak kolay değildir. Neyse ki, para yalnızca YouTube’dan veya reklamlardan gelmez, başka yolları da vardır.

Para kazanmak için YouTube’u para kazanıcı bir platform değil kolaylaştırıcı olarak görün.

Başlamak kolaydır, yalnızca Google’ın İçerik Oluşturucu El Kitabı’nı kullanın. Fakat daha sonrası biraz daha zor.

YouTube’da bir yolculuğa başlamak istiyorsanız onu para kazanıcı bir platform olarak görmeyin, aksine, gelir kaynaklarınızı artırmak için bir katalizör olarak görebilirsiniz.

YouTube’da para kazanmanın bazı yolları:

 

1. Web sitenize ve blogunuza trafik çekmek için YouTube’u kullanın.

YouTube'da Para Kazanmak için 14 Fikir Nettetek.Net

Yaşam Okulu, YouTube’dan kendi bloglarına trafik çekme konusunda bir örnektir.

Gelir getiren bir web siteniz veya blogunuz ve trafiğe ihtiyacınız varsa YouTube ile trafik elde edebilirsiniz. Birçok web sitesi, Google’ın Panda, Penguin ve Hummingbird güncellemeleri nedeniyle oldukça zorlandı. YouTube’u yalnızca trafiği geri kazanmak için değil, aynı zamanda artırmak için de kullanabilirsiniz.İçerik Oluşturucu El Kitabı’nı kullanmaya başlayın. Kurulduktan sonra, bazı eski içeriği videolara dönüştürerek yeni videolar oluşturmayı düşünün. Video açıklamalarınızın ilk satırında kendi web sitenize bağlandığınızdan emin olun, böylece YouTube trafiğinizi istediğiniz yere yönlendirin.

 

 

 

 

 

2. Ürünler oluşturun ve YouTube’da tanıtın.

Kendi ürünlerinizi oluşturuyorsanız veya beğenmek istiyorsanız YouTube, ürünlerinizi tanıtmanız ve satış yapmanız için sınırsız yollar sunar. Oluşturabileceğiniz ürünler arasında e-kitaplar, uygulamalar, sanat ve müzik bulunur. Ürünlerinizi oluşturun ve bir alışveriş sepetine ekleyin. Ardından onları tanıtmak için YouTube’u kullanın. Videonuzun açıklamasına, izleyicilerin satın alabilmesi için ürününüze bir bağlantı ekleyin.

 

3. Başkalarının ürünlerini satış ortağı bir pazarlamacı olarak satmak.

“Satış ortağı pazarlaması”, bir komisyon karşılığında ürün satmak anlamına gelir. Yüz binlerce şirket, Amazon ve eBay gibi büyük şirketlerin yanı sıra küçük şirketler de dahil olmak üzere ürünlerini tanıtan bağlı pazarlamacılar için cazip fırsatlar sunuyor. Buna ek olarak, katılacak birçok bağlı ağlar da var. Bu ağlar, ClickBank, Commission Junction ve ShareASale.com’u içerir. YouTube’dan bağlı bir pazarlamacı olarak para kazanmak için bağlı ürün ürünlerinizi videoya bakın veya “bu ürünün kullanımı” derslerini oluşturun. YouTube açıklamalarında ürünlerinize bağlantı oluşturmayı unutmayın – bağlı kuruluş bağlantısını kullandığınızdan emin olun, yoksa satış için kredi almazsınız.

 

4. Bir Web TV dizisi oluşturun.

YouTube'da Para Kazanmak için 14 Fikir Nettetek.Net

İnternet dizilerine ülkemizden, Onur Ünlü’den bir örnek: Görünen Adam

Hikayeler kurgulayıp, anlatmayı seviyor musun? Kendi Web TV şovlarınızı oluşturmanızı sağlar. Sadece hayal gücünüz ve bütçenizle sınırlısınız.Bir komedi dizisi, bir tiyatro dizisi veya kendi talk-show’unuzu oluşturabilirsiniz. YouTube’un şovunuzun uzunluğunu 15 dakika ile sınırladığını unutmayın. Daha uzun videolar yüklemek için limitinizi artırmanız gerekir. Sinirli bir TV veya ekran yazarı iseniz, birkaç arkadaşınızı yanınıza alın ve kendi TV şovlarınızı kaydedin. Asla bilemezsiniz. Belki de bir çok görüş elde ederseniz, yeni bir kariyer geliştirebilirsiniz.

 

 

5. Bir YouTube kişiliği olun.

YouTube'da Para Kazanmak için 14 Fikir Nettetek.Net

Bu alanda bir rol model arıyorsanız, bizce bu kişi Barış Özcan olmalı

YouTube yıldızları çok para kazanıyor. PewDiePie, kısa süre önce büyük reklam yayınlamış olmasına rağmen, 2016 yılında 15 milyon dolarla en çok kazanan yıldızların 1 numarasında kalmaya devam ediyor. Bu, bir haftalık yayınlar için 13.000 dolardan fazla alabileceği tahmininde bulundu. İlginç fikirleriniz varsa veya ilgi alanlarınızla ilgili tutkularınız varsa, kanalınızı geliştirin. Hiçbir zaman bilemezsiniz, bir sonraki YouTube yıldızı siz olabilirsiniz.

 

 

 

6. Videolarınızdan YouTube İş Ortağı Programı ile para kazanın.

Birkaç video oluşturduktan sonra artık İş Ortağı Programı’na katılma zamanı gelir. Yapmanız gereken tek şey para kazanmak için kanalınızı etkinleştirmektir ve YouTube’daki reklamcılık gelirinizi alırsınız. Tıpkı YouTube’un yaptığı gibi, videolarınızdaki her bin görüntüleme karşılığında ödeme alırsınız. Başlamak için bu bağlantıyı tıklayın ilk adımınız kanalınızı doğrulamaktır.

 

7. Öğret: Bilgilerinizi öğreticilerle paylaşın.

YouTube'da Para Kazanmak için 14 Fikir Nettetek.Net

Bilgilerin öğretildiği, öğretici kanal örneği: Basfi ile Deneysel Bilim

Öğreticiler YouTube’da çok büyük. Nasıl bir şeyler yapacağınızı biliyorsanız, başkalarına öğretebilir ve videolarınızdan para kazanabilirsiniz. Güzellik videoları popülerdir. Örneğin Michelle Phan, 1.3 milyondan fazla görüşe sahiptir.

 

 

 

 

 

 

8. Ürünlerinizi test edin.

Pazar araştırması için mükemmel bir kaynaktır. Yakında parlak, yenilikçi fikrinizin karlı olup olmayacağını keşfedebilirsiniz.Örneğin, bir ürün için bir fikriniz varsa ancak finansmana ihtiyaç duyuyorsanız, herşeyden önce bazı videolar oluşturun. Videolarınız hakkındaki görüş ve yorumlar, fikrinizin mevcut şekliyle uygun olup olmadığını size söyleyecektir. Finansman elde etme çabalarının başarılı olması için bunu uygulanabilir hale getirmenize bile yardımcı olabilir.

 

9. Meta veriler konusunda uzman olun: kitleyi elde etmek için anahtar kelimeler kullanın.

YouTube’a her dakikada bir yüz saat video yüklenir. Bu, dikkat çekici büyük bir rekabet olduğu anlamına gelir. Videolarınızın bulunmasını sağlamak için mümkün olan her şeyi yapmanız gerekir. Videolarınızın meta verileri yardımcı olacaktır.”Meta veri”, videolarınız hakkında bilgi veren verilerdir. İçerik Oluşturucu El Kitabında, meta verilerinizi nasıl oluşturacağınız anlatılır:

Arama, tanıtım, önerilen videolar ve reklam sunumundaki varlığınızı en üst düzeye çıkarmak için, meta verilerinizin iyi optimize edilmiş olduğundan emin olun. Videonuzun başlığı, etiketleri ve açıklaması çok önemlidir.

 

10. YouTube’u kullanarak markanızı oluşturun.

Pazarlama uzmanı Tom Peters, 1997’de geri döndüğünü belirttiğinde, bir markasınızdır ve güç katarsınız. Ve güçlenmenize yardımcı olur.

Ne yaparsanız yapın, işiniz ne olursa olsun, güçlü yönleriniz için bilinirliğinize ve para kazanmanıza yardımcı olabilir. YouTube’da nasıl para kazanabileceğiniz konusunda net bir fikre sahip olmasanız bile, ilgi alanlarınızla ilgili videolar oluşturmaya başlayın. Tıpkı evcil hayvanlarını yıldızlara dönüştüren insanlar yaptıkları gibi, bir altın madenine rastlamak da mümkündür yani çok para kazanabilirsiniz.

 

11. Çocuğunuzu veya evcil hayvanınızı bir yıldıza çevirin (ve para kazanın).

YouTube'da Para Kazanmak için 14 Fikir Nettetek.Netİki kedi, Lil Bub ve Grumpy Cat, YouTube’da başladı ve kitaplarıyla dünya çapında birer yıldız haline geldi.

Forbes’in işaret ettiği gibi,
“Bir yıldız olmak için şarkıcı olmak zorunda değilsiniz. Eğer şanslıysanız, çocuğunuzun bir videosunu, evcil hayvanınızı veya bir akort vuran ve viral hale gelen bir çift gökkuşağını çekebilirsiniz.”

Bu nedenle video kameranızı kullanışlı tutun. Şirin bir şey görürseniz, videoyu izleyin ve videoyu yükleyin. (Meta verileri unutmayın.) Bir sonraki video sansasyonunun kim olacağını veya ne olacağını asla bilemezsiniz. Bu hissi yaratın, para kazanacaksınız.

 

12. Zamanlanmış videolar

YouTube'da Para Kazanmak için 14 Fikir Nettetek.NetBelirli bir zaman aralığında düzenli olarak yayınladığınızda, görüntüleyenlerinizin içeriğinizi yakalaması daha kolaydır. Ayrıca, size abone olacak olan kişilerin kanalınızı takip etmeye daha fazla eğilimli hale gelmesini sağlayabilir.

Her videonuz için görüntüleme sayınızın yüksek olmasını sağlayabilmek için her zaman içeriğiniz için gelecek olan temel kitleye sahip olmak çok önemlidir. Bu aynı zamanda sabit bir miktar gelir sağlıyor.

 

 

 

 

13. Topluluk Finansmanı

Topluluk finansmanı, Kickstarter ve Indiegogo’nun tanıtımı ile gittikçe yaygınlaşıyor. YouTube’da bir medya projesi için harika bir fikriniz varsa tam aradığınız gibi bir para kaynağı olabilir. İlk fonunuzu yaratmakla kalmaz, aynı zamanda gelecekte projeniz için izleyici ve gelir yaratmaya katkıda bulunur. Örneğin, ünlü kanal Corridor Digital, Patreon’u videolarını veya film projelerini finanse etmek için bir yol olarak kullanıyor ve bu destekçilerin özel ikramiyelerinin geri dönmesi anlamına geliyor.

 

14. Sponsorluk İsteyin

Günümüzde birçok şirket, doğrudan reklam için kanallara sponsorluk sağlıyor. Ortak bir kaynak, Amazon’dan Duyulabilir ve sıklıkla Vsauce ve Veritasium gibi bilgi verme programına sponsor olur. Bununla ilgili iyi bir şey, sponsorluğa tabi tutarı YouTube ile bölmek yerine doğrudan alabilmenizdir. Bir sponsorluğa ulaşmak için, sağlayabileceğiniz şeyler hakkında ayrıntılı bir öneri üzerinde çalışmanız gerekebilir. Kitlenizi ve anlaşmakta olduğunuz markayı iyi bildiğinizden emin olun.

 

Bonus İpuçları!


Kazanç hedeflerinizi ölçün

Finans açısından hala doğru yolda olup olmadığınızı anlamak için ilerlemenizi düzenli olarak kontrol etmeniz önemlidir. Bu üzerinde çalışmanız gereken hedefleri belirler. Hedefleri yerine getirmiyorsanız, gelirin mevcut yolu sizin için işe yaramıyor veya videoların kalitesi düşüyor olabilir. Bazı değişiklikler üzerinde çalışmanız gerektiğinin bir işareti olabilir.

 

Yaratıcı olun

İzleyicileri çekmek için kaliteli içerik her zaman anahtardır. Üstün kaliteli içeriğe sahip olmak için asla yaratıcılıktan yoksun kalamazsınız.
İnternet çok hızlı değişiyor ve bir trendin gelip bir hafta içinde yok olabileceği durumlar yaşanabiliyor. Fark etmeden ekstra gelir elde etmenin yeni yolları açılabilir.
Bu nedenle kaynakların kullanımı ile yaratıcı olun. Üretim için her zaman yeni yollar ve fikirler araştırın. Böylece beklenmeyen getirilere sahip olabilirsiniz.

 

Daha fazla hayat kurtaran detay için Makaleler>İpuçları kategorimize göz atabilirsiniz.

Yorum Yapabilirsiniz

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.